Skip to content

Dlaczego warto uczyć się w Master’s Academy?

Co wyróżnia naszą szkołę? Jaka wizja nam towarzyszy? Zapraszamy na spacer po naszej szkole i pomysłach na jej funkcjonowanie.

Master’s Academy, czyli co?

Master’s Academy to niepubliczna szkoła podstawowa, która rozpoczęła działalność 1 września 2014 r. w Lwówku Śląskim. 

Została założona przez liderki zmian w edukacji –  Kamilę Wróblewską – Cetler oraz Ewelinę Grybuś, dla których najważniejszym celem jest wdrażanie realnej zmiany w edukacji z myślą o przyszłości młodych ludzi. Master’s Academy koncentruje się na rozwijaniu krytycznego myślenia, kompetencji przyszłości w oparciu o założenia neurodydaktyki.

 Od września 2024 roku Master’s Academy  będzie działać będzie również w Bolesławcu –  kontynuując tradycję edukacji na najwyższym poziomie.

Przestrzeń do nauki to szalenie istotny aspekt procesu uczenia się. Niektórzy mogą skupić się wszędzie, ale część uczniów potrzebuje odpowiednich warunków. W naszej szkole dbamy o właściwą przestrzeń do nauki i do odpoczynku. Stawiamy na integracje naszych uczniów i tworzenie relacji, czego wyrazem jest układ ławek w klasach. Nie są one ustawione w znany schemat, w którym uczniowie siedzą jeden za drugi i skupiają się na nauczycielu – wykładowcy. W klasie dla najmłodszych panuje pełna mobilność. Każdy uczeń ma własne biurko, które można łatwo przesunąć. W czasie przerw biurko zamienia się w huśtawkę. Więcej o przestrzeni naszej szkoły dowiesz się TUTAJ. 

Czy Master’s Academy to szkoła dla Ciebie?

“Nie ma dzieci, są ludzie” – bliskie nam słowa Janusza Korczaka niech stanowią początek opowieści o edukacji, jaką chcemy tworzyć.

Każdy człowiek jest inny. Nie lepszy, nie gorszy – inny. Każdemu chcemy poświecić tyle uwagi ile potrzebuje. Indywidualne podejście do każdego ucznia to podstawa naszego myślenia o edukacji. Master’s Academy to szkoła mistrzów. Wszyscy jesteśmy w czymś dobrzy, trzeba tylko odkryć w czym. Chcemy w tym pomagać naszym uczniom. Wspieramy dzieci w procesie poznawania samego siebie – swoich silnych i słabych stron.

Homo Sapiens uczy się przez popełnianie błędów. Błąd popełniony przez dziecko jest punktem wyjścia do rozwoju – a nie krytyki.

Dzieci różnią się od siebie pod wieloma względami. Uczą się na wiele możliwych sposobów, każde w swoim tempie i w swoim rytmie. Każdy uczeń inaczej radzi sobie z materiałem i każdy jest dobry w innej dziedzinie. Wiemy, że dzieci potrafią samodzielnie motywować się do nauki, jeśli mają możliwość realizowania własnych zainteresowań, mogą samodzielnie pracować i podejmować decyzje. Chcemy im w tym towarzyszyć.

“Dziecko jest istotą rozumną, zna dobrze potrzeby, trudności i przeszkody swego życia. Nie despotyczny nakaz, narzucone rygory i nieufna kontrola, ale taktowne porozumienie, wiara w doświadczenie, współpraca i współżycie”

Co wyróżnia Master’s Academy?

Jesteśmy szkołą uczącą krytycznego myślenia. Stawiamy również na kompetencje przyszłości. Kiedy to tylko możliwe, włączamy myślenie i praktycznie trenujemy Kompetencje 5K: kooperacja, krytyczne myślenie, komunikacja, kreatywność, kierowanie sobą. Jak to robimy? Szczegóły znajdziesz TUTAJ.  

Nieustannie zadajemy sobie pytania: jaka powinna być nowoczesna szkoła? jaki jest cel szkoły? po co to wszystko? Wszystkie nasze działania koncentrują się wokół tego, aby jak najlepiej przygotować dzieci do funkcjonowania w dorosłym życiu, zarówno pod względem intelektualnym, jak i emocjonalnym. Szkoła mistrzów to warsztat kreatywności, miejsce, które oferuje nowe możliwości i zachęca do pracy nad sobą. We wszystkich naszych działaniach szukamy kreatywnych, nieprzeciętnych rozwiązań. Dążymy do tego, aby na każdych zajęciach nasi uczniowie mogli wykazać się własnymi pomysłami i koncepcjami rozwiązań.

Okres nauki w szkole nie powinien być dla dziecka tylko i wyłącznie “szkoleniem” do podjęcia pracy w przyszłości. To jeden z etapów życia, równoważny wobec innych. Należy się mu szacunek i wolność.

Gdy bawię się czy rozmawiam z dzieckiem – splotły się dwie równie dojrzałe chwile mojego i jego życia.

XXI wiek przeniósł wiedzę ze szkół i bibliotek do urządzenia wielkości kanapki, które szumnie nazywamy smartfonem. Skończyła się kariera pruskiego modelu wychowania. Nowoczesna edukacja to znacznie więcej niż tylko przekazywanie i reprodukowanie znanych już odpowiedzi. Pora na wymyślanie pytań, odkrywanie nowych perspektyw i różnych aspektów badanego zagadnienia oraz szansę rozwijania osobistego potencjału. Połączenie efektów pracy grupowej i indywidualnej pozwala lepiej wykorzystać zdobyte informacje, wypracować i zaprezentować nowe treści oraz podzielić się i zastanowić wspólnie nad dokonanymi odkryciami. W ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć równowagę pomiędzy tym, co mamy do dyspozycji na początku procesu edukacyjnego, a samodzielnym uczeniem się. Uczyć będziemy się przez całe życie. Fajnie wiedzieć jak się uczyć. Nasze grono pedagogiczne nieustannie uczy się, aby uczyć uczniów jak się uczyć. 

A może w końcu jakieś konkrety?

A proszę bardzo! W naszej szkole dzieci:

Czy w Master’s Academy można realizować edukację domową?

Tak! Od 2017 roku jesteśmy szkołą przyjazną edukacji domowej. Osoby zainteresowane taką formą nauki zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą TUTAJ.

CO O NASZEJ SZKOLE MYŚLĄ UCZNIOWIE?

O zdanie zapytaliśmy uczniów klas 8, którzy są z nami najdłużej. Oto ich odpowiedzi:

Moim zdaniem nauka w szkole “Master’s Academy” otwiera o wiele więcej możliwości i poszerza wiele horyzonty niż w szkołach publicznych. Uważam, że warto się w niej uczyć ponieważ podejście do ucznia jest indywidualne i zawsze na każdego poświęca się tyle czasu ile to jest potrzebne. Zwraca się szczególną uwagę na logiczne oraz krytyczne myślenie, a co najważniejsze na bezpieczeństwo i komfort ucznia ponieważ szkoła to nasz “drugi dom”. Dzięki tej szkole zrozumiałem ile w każdym człowieku siedzi nieodkrytych umiejętności.

Szkoła Masters Academy to miejsce, w którym dba się o komfort i indywidualne podejście do ucznia co jest dla mnie bardzo ważne. Dodatkowo uczymy się o sobie, przez co uczy się nam łatwiej, a także zdobywa wiedzę związaną z samym sobą.

W szkole jest naprawdę świetna atmosfera tak naprawdę nie zmieniłabym nic. Mili nauczyciele, oryginalne prowadzenie lekcji, ale też zgodnie z programem.

Uważam, że warto uczyć się w Master’s Academy dlatego, że w naszej szkoły dużo się dzieje, lekcje są ciekawe, a nauczyciele mili. Przed lekcjami zdalnymi w szkole było też wiele ciekawych kółek zainteresowań, choć w ósmej klasie brakowało mi choć dodatkowego artystycznego przedmiotu, także przed nauką zdalną odbywały się zajęcia z pływania, moim zdaniem nie powinny być obowiązkowe.

JAKIE ZDANIE O NASZEJ SZKOLE MAJĄ RODZICE?

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta to zapraszamy do kontaktu. Tutaj znajdziesz szczegóły. Zachęcamy do obserwowania naszych działań na Facebooku lub Instagramie.

Trwa rekrutacja do zerówki na rok szkolny 2021/2022 oraz rekrutacja uzupełniająca do klasy I, II, IV, V.