Blog

Solidarni z Ukrainą.

Od 28 lutego prowadzimy w naszej szkole akcję  “Dary dla Ukrainy”. W jej ramach zebraliśmy pomoc rzeczową dla mieszkańców Ukrainy: śpiwory, koce, środki higieny osobistej, pieluchy, ręczniki, środki opatrunkowe, odzież, żywność do szybkiego przygotowania oraz żywność dla dzieci.
Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc w zorganizowaniu zbiórki darów dla UKRAINY. 
Zbierane przez nas dary są systematycznie przekazywane. Rzeczy trafiają do wojska oraz najbardziej potrzebujących. Jesteśmy w kontakcie z Paniami Mariną i Ivaną, które informują nas, co aktualnie jest potrzebne.

Ponadto mamy kontakt do osób bezpośrednio odpowiedzialnych za prowadzenie punktu recepcyjnego dla uchodźców w Hrubieszowie. Dzięki temu udało nam się sprowadzić do Bolesławca rodzinę z północno – zachodniej części Kijowa, która jest szczególnie narażona na bombardowania. Ludmiła, Anton i maleńki Mark znaleźli schronienie u jednego z naszych nauczycieli.

Mark urodził się 24 lutego 2022.
Mark urodził się w dniu rozpoczęcia inwazji rosyjskiej na terytorium Ukrainy.
Mark urodził się w schronie bombowym.
Pan Daniel, kierowca autobusu szkolnego,  zrobił 1500 km, aby odebrać Marka i jego rodzinę. Udało się! Mark jest już bezpieczny. 

Markowi udało się zapewnić opiekę zdrowotną. Został zbadany przez panią położną. Dzięki zaangażowaniu personelu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu maluszek został poddany badaniom przesiewowym oraz badaniu słuchu. Mark jest silny i zdrowy. Słuch stanowił szczególnie ważny temat dlatego, że jego ojciec jest niesłyszący.
Szczęśliwe zakończenie jednej historii daje nadzieję na pomoc innym!

Tym się nieustannie zajmujemy. W dniach 11 – 13.03 2022 pan Daniel i pani Mariola przewiezli kolejne dary dla potrzebujących. Z punktu recepcyjnego w Hrubieszowie odebrali 46 uchodźców i bezpiecznie przetransportowali ich do Wrocławia.

Skip to content