WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY - Szkoła Podstawowa Master's Academy

Idź do spisu treści

Menu główne:

WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY

KRONIKA MISTRZÓW > ROK SZKOLNY 2016/2017


7 kwietnia uczniowie klasy 2a, 2b, 3 i 4 Szkoły Podstawowej Master’s Academy w Lwówku Śląskim wybrali się na wycieczkę do Zielonej Góry. Wycieczka miała na celu odkrywanie wszystkimi zmysłami tajemnic natury i nauki. Odwiedziliśmy Centrum Nauki Keplera, tj. Centrum
Przyrodnicze i Planetarium.
W Centrum Przyrodniczym dzieci na stanowiskach interaktywnych, które odnoszą się do różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, nauki o człowieku i Ziemi, mogły wręcz wszystkiego dotknąć. W poznaniu wszystkiego pomagali im pracownicy Centrum, specjaliści z różnych dziedzin nauki, którzy opowiadali np. o tym jak działa ludzkie oko, zmierzyli naszą przewodność elektryczną, nasz puls, objaśnili jak działa „armata” powietrzna, jaką gęstość mają różne ciecze i jak wyglądają różne tkanki pod mikroskopem i wiele, wiele innych ciekawych zjawisk nurtujących dzieci, a także dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko wirtualnej rzeczywistości w 3D. Dzięki specjalnym okularom można było znaleźć się w samym środku lasu jurajskiego i spotkać „oko w oko” z dinozaurem.
W Planetarium dzieci obejrzały seans pt: ”Ziemia, Księżyc i Słońce”, gdzie w prosty i zabawny sposób przedstawione są w nim najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu, a także jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży czy lądowania na srebrnym Globie. Ogromne wrażenie zrobiło na dzieciach to, iż seans oglądali na ekranie – kopule, umieszczonej na suficie.
Kolejną atrakcją była dwu godzinna zabawa w Parku Trampolin Skokoloco, gdzie sport łączy się z rozrywką. Dzieci korzystały z boiska do gry w zbijaka, areny z przeszkodami, grały w kosza i skakały do basenu z gąbkami, a wszystko to na sprężystych batutach! Ponad 75 trampolin spełniło dzieciom marzenia o lataniu. Pomimo zmęczenia dzieci nie poddawały się i do ostatniej minuty oddawały się beztroskiej zabawie.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego