PROJEKT O TOLERANCJI, AKCEPTACJ, SZACUNKU - Szkoła Podstawowa Master's Academy

Idź do spisu treści

Menu główne:

PROJEKT O TOLERANCJI, AKCEPTACJ, SZACUNKU

CO ZA NAMI


PROJEKT: "KAŻDY Z NAS JEST INNY, ALE WSZYSCY MAMY TE SAME POTRZEBY, A NAJWAŻNIEJSZA Z NICH TO MIŁOŚĆ"


Tolerancja, akceptacja, szacunek to wartości potrzebne każdemu, aby świat był przyjaznym
i bezpiecznym miejscem. W jaki sposób jednak możemy przekazywać dzieciom czy uczyć je tych wartości, aby nie były one tylko niezrozumiałymi pojęciami, lecz postawą i wyborem, które pokierują nimi w życiu?
W Szkole Podstawowej „Master’s Academy” listopad stał się miesiącem rozumienia, przyswajania i doświadczania tolerancji, akceptacji i szacunku poprzez projekt zatytułowany: „Każdy z Nas jest inny, ale wszyscy mamy te same potrzeby, a najważniejsza z nich to miłość”.
Rozpoczęliśmy go warsztatami dla rodziców i dzieci, które poprowadziła pisarka Grażyna Hanaf rozmawiając z Nami zarówno o radzeniu sobie z trudnymi emocjami jak i ich oswajaniu, aby poprzez akceptację siebie wzmacniać swoją odporność i siłę, a także radzić sobie w trudnych wyzwaniach wychowawczych oraz relacjach z innymi ludźmi. Dzieci i rodzice w dniu warsztatów mieli również okazję do stworzenia wraz z wychowawcami galerii lalek, na których podkreślali twórczo swoją własną wyjątkowość, bawiąc się w gronie najbliższych przyjaciół z klas.
Projekt przebiegał także na przedmiotach edukacyjnych. Najmłodsi uczniowie ćwiczyli współpracę, koordynację wzrokowo – ruchową, śpiew i ekspresję emocji oraz symboli zawartych w piosenkach Majki Jeżowskiej tworząc układy taneczno – wokalne
z wykorzystaniem tęczowych parasolek, chust i wstążek. Starsi natomiast, mieli za zadanie spróbować nauki oraz rozumienia piosenki „Heal The World” w języku polskim i angielskim,
a także jej interpretacji za pomocą własnych pomysłów i przygotowaniu prezentacji. Na lekcjach matematyki uczyli się rozumienia tolerancji poprzez liczby określając procentowo różnice w wyglądzie ludzi na całym świecie, co również przedstawili za pomocą wyjątkowej, przygotowanej według kreatywnego pomysłu prezentacji.
W czwartek 16 listopada, w dniu światowego święta tolerancji, odbyło się podsumowanie projektu. Wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami stworzyli przepiękne klasowe plakaty, zawierające zdjęcia, dzięki którym podkreślili swoją wyjątkową, indywidualną przynależność do szkolnej i klasowej rodziny. Następnie w atmosferze radości
i ogromnego wzruszenia odbyły się prezentacje przygotowane przez dzieci i nauczycieli, pełne wartościowych informacji, tańca, śpiewu, recytacji w języku angielskim oraz pokazu wspaniałej współpracy opartej na szacunku i zaangażowaniu w efekt końcowy.
W ramach niespodzianki wszyscy uczestniczący nauczyciele zaśpiewali piosenkę Majki Jeżowskiej „Kolor serca”, bo bez względu na okoliczności, to, jaką barwą świeci i błyszczy zależy od Nas samych i tego chcieliśmy w swoich działaniach nauczyć dzieci.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego