BIWAK ŻEGLARSKI - Szkoła Podstawowa Master's Academy

Idź do spisu treści

Menu główne:

BIWAK ŻEGLARSKI

CO ZA NAMI


W środę 6 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach żeglarskich organizowanych na zbiorniku Krępnica k/Bolesławca przez Szkółkę żeglarską Sail Swim. Dzieci rozpoczęły zajęcia od poznania zasad bezpieczeństwa nad wodą, uczyły się, jak używać środków ratunkowych oraz zasad poruszania się po jachcie. Na kolejnych zajęciach poznały budowę łódki oraz dowiedziały się, dlaczego łódka płynie. Część praktyczną uczniowie odbyli na łodziach klasy Omega oraz Optymist. Na Omegach, pod okiem sterników, nasi młodzi żeglarze mogli nauczyć się sterowania oraz pracy żaglami, poznali również kursy względem wiatru. Na Optymistach samodzielnie wyruszyli na wodę, by zmierzyć się
z żywiołem. Na początek musieli opanować umiejętność sterowania i wiosłowania. Dodatkową atrakcją była nauka kajakowania. Na zakończenie był grill i kiełbaski.
Wszyscy wrócili zadowoleni i zmotywowani do kontynuowania nauki pływania na basenie, by móc w przyszłości jeszcze bezpieczniej korzystać z uroków wody i poznawać inne sporty wodne.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego